Hej! Kolęda, kolęda!

Jak co roku przedszkolacy wcielili się w rolę kolędników i wraz z katechetką panią Renatą Racz kolędowali w naszym przedszkolu. Kolędnicy przynieśli przedszkolakom wesołe kolędy i pastorałki. Wszystkim kolędnikom bardzo dziękujemy.

Koncert w przedszkolu.

W czwartek 4.01 odbyło się kolejne spotkanie przedszkolaków z muzyką. W tym dniu artyści Lubuskiego Centrum Edukacji Artystycznej i Koncertowej zaprezentowali dzieciom piękny hiszpański taniec- flamenco. Dzieci z zainteresowaniem oglądały pokaz tańca, a także same próbowały swoich sił w tańcu. Przedszkolacy poznali także różne ciekawostki związane z krajem pochodzenia flamenco- z Hiszpanią.

Wigilia w Krasnalach

W piątek 22 grudnia 2017 roku odbyła się Wigilia klasowa. Przy wspólnym stole dzieci zjadły wigilijny obiad, podzieliły się opłatkiem i śpiewały kolędy. Przedszkolaków odwiedził także długo wyczekiwany Gwiazdor. Krasnale witały przybyłego gościa z uśmiechem, chętnie śpiewając piosenki i odpowiadając na jego pytania. Radości z otrzymanych prezentów nie było końca.

WIGILIA W BIEDRONKACH

 

WIGILIA w MOTYLKACH

Galeria

W tej galerii znajdują się 42 zdjęcia.

W piątek 22.12, w ten świąteczny czas Motylki od rana wyczekiwały wizyty Gwiazdora. Kiedy miły gość się pojawił wręczył wszystkim przedszkolakom upominki. W podziękowaniu dzieci zaśpiewały Gwiazdorowi zimową piosenkę. Uroczysty dzień zakończył świąteczny obiad, wspólne dzielenie się opłatkiem oraz kolędowanie.

DO MOTYLKÓW ZAWITAŁA ZIMA BIAŁA

W grudniu „Motylki” zaprosiły Rodziców na uroczystość „Przyszła zima biała”. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki, instrumentacje oraz układy taneczne przygotowane specjalnie na tę okazję. Na zakończenie uroczystości przedszkolaki obdarowały swoich najbliższych własnoręcznie wykonanymi bałwankami.

Uroczysta wigilia w grupie Maczków

Dnia 22 grudnia w grupie Maczków odbyła się uroczysta wigilia połączona z odwiedzinami Gwiazdora. Przedszkolaki z niecierpliwością czekały na Gwiazdora, który wręczył przepiękne prezenty. W podziękowaniu zaśpiewaliśmy piosnkę świąteczną ,,Ding-dong”. Następnie podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie wzajemnie życzenia i usiedliśmy do wigilii, tego dnia jedliśmy potrawy świąteczne. Później śpiewaliśmy i słuchaliśmy kolęd.

Gwiazdor w Skrzatach

W piątek 22 grudnia Gwiazdor odwiedził także Skrzaty, które obdarował kolorowymi niespodziankami.

Świątecznie spotkanie w „Skrzatach”

Na Bożonarodzeniowe spotkanie przy choince, kawie i piernikach swoich rodziców w środę 20.12. zaprosiły „Skrzaty”. Przedszkolaki z wielkim przejęciem, najpiękniej jak umiały, dostarczając wszystkim gościom niezwykłych doznań i wzruszeń recytowały wiersze, śpiewały piosenki świąteczne oraz kolędy. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły rodzicom wykonane przez siebie upominki. Czas upłynął wszystkim w miłej, świątecznej atmosferze.

„Muchomorki” świątecznie

We wtorek 19.12.”Muchomorki” zaprosiły swoich rodziców na Bożonarodzeniowe przedstawienie Jasełek. Piękna sceneria wprowadziła wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Po przedstawieniu dzieci składały życzenia swoim rodzicom oraz wręczyły przygotowane i własnoręcznie wykonane prezenty. Bożonarodzeniowy klimat udzielił się wszystkim gościom.