Słoneczka przygotowały sok marchewkowo-jabłkowy

Z myślą o witaminach „Słoneczka” zrobiły sok marchewkowy-jabłkowy. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką, jego działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Następnie kolejno podchodziły i samodzielnie wyciskały sok z marchwi i jabłek. Po skończonej pracy dzieci delektowały się jego smakiem. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był samodzielnie, bez dodatku cukru i bez konserwantów.
Dzieci zrobiły także pracę plastyczną „Marchewka”

Owocowy tydzień w Słoneczkach

Smacznie, zdrowo i kolorowo w „Słoneczkach”. W tym tygodniu rozmawialiśmy o owocach. Wszyscy wiemy, że dostarczają nam one dużo witamin, dają siłę i zdrowie. Właśnie dlatego przedszkolaki przyrządziły sałatkę owocową. Wykonały pracę plastyczną „Jabłuszka”. Ćwiczyły także motorykę małą oraz koordynację ręka-oko, dotykowe memory.

Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury

Grupa „Słoneczka” i „Pajacyki” biorą udział w projekcie czytelniczym pt. : „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa przez przedszkole we współpracy z rodzicami tj. zachęcanie do czytania w domu misiowi.

Bezpieczeństwo na drodze

Powitanie Jesieni

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

21 września Nasze przedszkolaki w kolorowym pochodzie świętowały Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, to kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 roku, odbywająca się corocznie w dniach od 16 do 22 września. Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej.

KRASNALE, SŁONECZKA i PAJACYKI śpiewają hymn Polski.

Dnia 9 listopada o godzinie 11.11 grupy „Krasnale”, „Słoneczka” i „Pajacyki” przyłączyły się do akcji ogłoszonej przez MEN i wspólnie zaśpiewały hymn Polski.

„KRASNALE” i „SŁONECZKA” w KINIE

Dnia 16 października przedszkolaki z grupy: „Krasnale” i „Słoneczka” wyjechali na wycieczkę do kina w Buku. Dzieci obejrzały bajkę pod tytułem: „Księżniczka i smok”. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków były potwierdzeniem, iż bajka bardzo się podobała. Po udanym seansie wszyscy w doskonałych nastrojach wrócili do przedszkola.