Jesień

Jesienią w grupie Maczków wykonujemy ciekawe prace plastyczne, wiemy jak ubierać się w chłodniejsze dni i uczymy się jesiennych piosenek.

WARSZTATY MYDLARSKIE

Grupa „Motylki” miała okazję brać udział w warsztatach mydlarskich. Była to niezapomniana chwila kreatywnej radości. Wszystkie dzieci poznały historię mydła, oraz dowiedziały się z jakich substancji składa się mydło używane codziennie. Podczas zajęć każdy samodzielnie stworzył kolorowe i pachnące mydełka w fantazyjnych kształtach

„Pszczółki w lesie”

16.10.2017r „Pszczółki w lesie”

Najbardziej lubiane przez nas wycieczki to te – gdzie podglądamy i odkrywamy tajemnice przyrody.

Wycieczka do lasu w Porażynie

Dnia 19 października dzieci z grupy „Krasnale” i „Smerfy” wybrały się na wycieczkę do lasu w Porażynie. Na miejscu czekał leśnik z Nadleśnictwa Grodzisk, który oprowadzał dzieci po ścieżce edukacyjnej. Przedszkolaki poznały zwierzęta leśne i ich tropy, rozpoznawali grzyby jadalne i trujące, dowiedzieli się czym różnią się poszczególne gatunki drzew oraz jak odróżnić drzewo liściaste od iglastego. Dzieci pozbierały do swoich koszyczków dary jesieni: kolorowe liście, szyszki, mech, gałązki drzew oraz kawałki kory. Wycieczka do lasu była dobrą okazją do rozbudzenia zainteresowań przedszkolaków otaczającą nas przyrodą, oraz kształtowania postaw proekologicznych u tak małych dzieci.

WYPRAWA DO LASU

Korzystając z pięknej słonecznej pogody, 16.10.2017 grupa „Motylki” wybrała się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Dzieci miały okazję obcować z florą i fauną lasu. Znaleźliśmy kilka grzybów, żołędzi oraz mnóstwo szyszek. Podziwialiśmy ogromne mrowisko, nasłuchiwaliśmy ptasich odgłosów. Wszystkim bardzo się podobało.

„Misie” i „Skrzaty” na wycieczce w Poznaniu

Dnia 17.10.2017r grupy „Misie” i „Skrzaty” były na wycieczce w Poznaniu

– Miło spędziliśmy czas na solnej plaży słuchając muzyki i odgłosów natury :szumu    fal, wiatru i śpiewu ptaków .To miejsce zachwyca wnętrzem górskiej jaskini.Powietrze jest nieskazitelnie czyste pełne mikroelementów i leczniczych pierwiastków.

 

-Zwiedziliśmy Bazylikę Matki Boskiej Nieustającej Pomocy zachwycaliśmy się              architekturą baroku

-Oglądanie koziołków na Ratuszu o godz 12.00

-Piknik na Starym Rynku

Pogoda nam sprzyjała było wspaniale.

Maczki-zabawy swobodne

Tak miło spędzamy czas w przedszkolu na wspólnej zabawie z koleżankami i kolegami.

sałatka owocowa „Maczki”

Tematem naszych ostatnich zajęć były owoce. Poznawaliśmy, porównywaliśmy, przeliczaliśmy, określaliśmy smak różnych owoców, a następnie przygotowaliśmy pyszne sałatki owocowe.

Urodziny Kubusia Puchatka w „Krasnalach”

Dnia 16 października w grupie „Krasnale” obchodziliśmy urodziny Kubusia Puchatka. Dzieci przyniosły z domu maskotki, książeczki, puzzle oraz inne gadżety związane z przyjaciółmi Kubusia Puchatka. Dzień zaczęliśmy od malowania postaci naszego Solenizanta – Kubusia, następnie dzieci słuchały opowiadań o przygodach ze Stumilowego lasu. Nie zabrakło również tańców, gdzie przedszkolaki zamieniły w: Kubusia, który zajadał pyszny miodek, w brykającego Tygryska, skaczącego najwyżej jak się dało, w Kłapouszka, który wykonywał ćwiczenia czworakowania oraz Królika, zajadającego marchewki. Zabawy nie tylko wprawiły dzieci w świetny nastrój, ale przypomniały jak ważna w życiu jest aktywność fizyczna.