DZIEŃ KOBIET W PSZCZÓŁKACH

8 marca chłopcy nie zapomnieli o dziewczynkach i paniach w przedszkolu. Chłopcy złożyli życzenia dziewczynkom, nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów… Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani. Dziękujemy chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech.

REKRUTACJA 2018/2019

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA- rok szkolny 2018/2019

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW  –   23.03.2018

Pliki do pobrania

-Wniosek o przyjęcie do przedszkola.pdf

-Oświadczenie o zatrudnieniu.pdf

-Oświadczenie o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego rodzeństwa.pdf

-Oświadczenie zatrudnienie na terenie gminy.pdf

-Oświadczenie – czas pobytu dziecka w przedszkolu.pdf

-Oświadczenie o uczęszczaniu do żłobka 2018.pdf

-Oświadczenie o samotnym wychowywaniu dzieci.pdf

KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW

Kolorowe stroje, karnawałowy wystrój i słodkości – tak bawili się na KARNAWAŁOWYM BALU PRZEBIERAŃCÓW przedszkolacy z Przedszkola nr 2 w Nowym Tomyślu. Zabawy przedszkolaków umilali przedstawiciele Edumanii Nowy Tomyśl prowadząc konkursy i zabawy animacyjne.

W KARNAWALE WIELKIE BALE!

Karnawał to czas balów i zabaw, które dostarczają dzieciom wiele radości i przeżyć. Tak było w naszym przedszkolu. We wtorek 6.02.2018 na balu bawiły się dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 3. Przedszkole ozdobione kolorowymi balonami wypełniło się niecodziennymi postaciami. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przedszkolacy przepięknie przebrani w kolorowe postaci z bajek wesoło bawili się w rytmach skocznej muzyki. Wielką niespodziankę dla przedszkolaków przygotowała młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Nowym Tomyślu. Uczniowie przygotowali występ artystyczny „W krainie bajek”. Dzieci ogromnymi brawami podziękowały licealistom za występ, a następnie zaprosiły do wspólnej zabawy. Młodzieży bardzo dziękujemy. A następny bal- już za rok.

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA- 2018

W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje – to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, to Oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. To Oni kochają swoje wnuczęta bezgranicznie, zawsze mają dla nich czas. W dniach 16-31.01.2018 w naszym przedszkolu zaplanowane zostały uroczyste spotkania. Dzieci przygotowały dla swoich babć i dziadków przedstawienia, wiersze, piosenki, tańce, a także Jasełka. Dla swoich bliskich przedszkolacy przygotowali własnoręcznie wykonane upominki oraz słodki poczęstunek, w przygotowaniu którego pomogli rodzice przedszkolaków. Wśród zaproszonych dostojnych gości- Babć i Dziadków swoją obecnością zaszczyciła przedszkolaków także Pani Naczelnik Oświaty, Kultury i Sportu Katarzyna Łukaszewicz. Dziękujemy. Wszystkim babciom i dziadkom życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

Grupa Muchomorki_________________________________________________

Grupa Smerfy_____________________________________________

Grupa Biedronki__________________________________________________

Grupa Maczki____________________________________________________

Grupa Motyle_________________________________________________

Grupa Skrzaty________________________________________________

Grupa Krasnale__________________________________________________

Grupa Muchomorki______________________________________________

Grupa Pajacyki___________________________________________________

Grupa Pszczółki____________________________________________________

Grupa Słoneczka____________________________________________________

Grupa Smerfy__________________________________________________

Grupa Misie_________________________________________________

Hej! Kolęda, kolęda!

Jak co roku przedszkolacy wcielili się w rolę kolędników i wraz z katechetką panią Renatą Racz kolędowali w naszym przedszkolu. Kolędnicy przynieśli przedszkolakom wesołe kolędy i pastorałki. Wszystkim kolędnikom bardzo dziękujemy.

Koncert w przedszkolu.

W czwartek 4.01 odbyło się kolejne spotkanie przedszkolaków z muzyką. W tym dniu artyści Lubuskiego Centrum Edukacji Artystycznej i Koncertowej zaprezentowali dzieciom piękny hiszpański taniec- flamenco. Dzieci z zainteresowaniem oglądały pokaz tańca, a także same próbowały swoich sił w tańcu. Przedszkolacy poznali także różne ciekawostki związane z krajem pochodzenia flamenco- z Hiszpanią.

Wigilia w Krasnalach

W piątek 22 grudnia 2017 roku odbyła się Wigilia klasowa. Przy wspólnym stole dzieci zjadły wigilijny obiad, podzieliły się opłatkiem i śpiewały kolędy. Przedszkolaków odwiedził także długo wyczekiwany Gwiazdor. Krasnale witały przybyłego gościa z uśmiechem, chętnie śpiewając piosenki i odpowiadając na jego pytania. Radości z otrzymanych prezentów nie było końca.

WIGILIA W BIEDRONKACH

 

WIGILIA w MOTYLKACH

Galeria

W tej galerii znajdują się 42 zdjęcia.

W piątek 22.12, w ten świąteczny czas Motylki od rana wyczekiwały wizyty Gwiazdora. Kiedy miły gość się pojawił wręczył wszystkim przedszkolakom upominki. W podziękowaniu dzieci zaśpiewały Gwiazdorowi zimową piosenkę. Uroczysty dzień zakończył świąteczny obiad, wspólne dzielenie się opłatkiem oraz kolędowanie.