Dzień Przedszkolaka w Maczkach

Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia nauczyciele organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

W naszym przedszkolu powstały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.

Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka – święto obchodzone corocznie 20 września, ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka w celu popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społeczne.

Dzieci z grupy Skrzaty bawiły się wspaniale celebrując swoje święto.

Pierwsza pomoc

W grupie Biedronki odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej, które przeprowadził tata naszego wychowanka. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem oraz chętnie brały udział w ćwiczeniach.

Panu Jakubowi dziękujemy za poświęcony dzieciom czas.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

21 września Nasze przedszkolaki w kolorowym pochodzie świętowały Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, to kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 roku, odbywająca się corocznie w dniach od 16 do 22 września. Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej.

DO RODZICÓW 3 LATKÓW

Mamo, Tato właśnie zostałem przedszkolakiem!

Potrzebuję Waszego wsparcia

 

 

DO PRZEDSZKOLA 1.09 PRZYNOSIMY:

  • papcie

  • cienki kocyk i poduszkę (wyłącznie dzieci z grupy „Maczki”)

  • w woreczku rzeczy do przebrania (koszulka, majtki, spodnie, skarpetki)

WSZYSTKO PODPISANE IMIENIEM I NAZWISKIEM!

Przed wyjściem do przedszkola:

Stwórzcie poranny rytuał, da on mi poczucie bezpieczeństwa. Może to być wspólna 5 minutowa zabawa, wysłuchanie lub zaśpiewanie ulubionej piosenki…

W szatni przedszkolnej:

Spróbujcie żegnać się czule, ale szybko. Wiem jakie to trudne, ale postarajcie się uodpornić na moje łzy. Pamiętajcie, że one są moim sposobem na stres i rozstanie. Zwykle jednak szybko zapominam o smutku.

Do sali wchodzę na własnych nogach!

Pamiętajcie, że Wasze zdenerwowanie i niepewność wyczuję od razu, a wtedy… będę protestować jeszcze głośniej.

Zawsze dotrzymujcie danego słowa:

Nie mówcie, że będziecie w pobliżu, skoro idziecie do pracy. Zawsze mówcie mi co zamierzacie!

Jak będziecie chcieli powiedzieć mi, o której mnie odbierzecie, to nie mówcie, że będziecie za trzy godziny- ja nie wiem, ile to jest. Lepiej jak usłyszę, że przyjdziecie po obiedzie, po odpoczynku i nigdy się nie spóźniajcie!

Nie chcę pomyśleć, że zapomnieliście o mnie!

Rozmawiajcie pozytywnie o przedszkolu!

Pamiętajcie, że wszystko co mówicie na temat przedszkola wpływa na to, jak ja się w nim czuję. Wiem, że macie prawo do przeżywania własnych emocji- ale to są sprawy dorosłych. Ja jestem dzieckiem i bardzo chciałbym słyszeć jedynie spokojne i pełne szacunku opinie. Motywujcie mnie do przedszkola!

Odbiór dziecka z przedszkola:

Dbajcie o dobrą komunikację z moimi wychowawcami. Osoby opiekujące się mną powinny znać moje mocne i słabe strony oraz kłopoty z jakimi się właśnie borykam.

Nigdy nie porównujcie mnie do innych dzieci! Nie ma reguły, co do czasu trwania i przebiegu adaptacji. Mam prawo przechodzić ją tak, jak przechodzę!

Samodzielność:

Pomóżcie mi stać się samodzielnym przedszkolakiem. Bądźcie cierpliwi, kiedy będę długo się ubierał, zakładał buty, jadł samodzielnie posiłek, czy radził sobie w toalecie.

Za rok będziecie wspominać moje pierwsze kroki w przedszkolu

patrząc na to jaki jestem samodzielny i ile już umiem!

Drodzy Rodzice

W dniu 1 września rozpoczynamy rok szkolny 2020/21, który będzie się różnił od poprzednich. W związku z tym przedstawiamy Państwu kilka bardzo istotnych informacji dotyczących funkcjonowania Przedszkola. W głównej mierze mają one zapewnić bezpieczną opiekę nad naszymi wychowankami. Do wprowadzonych zasad musimy dostosować się wszyscy. Obowiązywać one będą do czasu przedstawienia przez Rząd decyzji o działaniach mających na celu łagodzenia obostrzeń.

Procedury organizacji pracy Przedszkola nr 2 „Plastusiowe Osiedle” w Nowym Tomyślu w czasie obowiązku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 dostępne są w dokumencie poniżej , przygotowanym do pobrania :

Proszę o zapoznanie się z dalszymi informacjami zawartymi w tej wiadomości:

Placówka czynna będzie w godz. od 6.30 do 16.30.

Przyprowadzanie odbywać się będzie w godzinach od 6.30 do 8.30

Odbiór dzieci odbywać się będzie w godzinach od 14.15 do 16.30.

Do placówki wstęp mają wyłącznie dzieci z jednym rodzicem/opiekunem i pracownicy przedszkola.

Rodzice przyprowadzający/odbierający dziecko mają wstęp jedynie do wydzielonej części wspólnej. W przypadku naszej placówki jest to główne hole Przedszkola oraz szatnie.

Utrzymuje się zakaz wstępu osób trzecich.

Rodzic/opiekun przyprowadzający/odbierający dziecko do/z przedszkola jest zobowiązany zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników przedszkola, jak i innych dzieci i ich rodziców/opiekunów wynoszący min. 2 m.

Rodzic/opiekun zobowiązany jest do dezynfekcji rąk w przedsionku przedszkola, noszenia maseczki/przyłbicy zakrywającą nos i usta. Rodzice nie posiadające zakrytych ust i nosa nie będą wpuszczone do budynku.

Dzieci nie mogą zabierać ze sobą do przedszkola i z przedszkola, niepotrzebnych przedmiotów i zabawek.

Dezynfekcja rąk dzieci odbywa się wyłącznie przy użyciu mydła i ciepłej wody.

Dzieci i nauczycielki przebywają w Przedszkolu bez maseczek ochronnych/przyłbic.

Posiłki w Przedszkolu zapewniać będzie kuchnia przedszkolna. Naczynia będą jak do tej pory myte i wyparzane w zmywarce.

Każdy rodzic/opiekun zgodnie z wytycznymi GIS jest zobowiązany do przyprowadzania dziecka zdrowego i bez objawów chorobowych. Pracownik przedszkola dokonuje pomiaru temperatury ciała dziecka termometrem bezdotykowym. W przypadku wystąpienia temperatury powyżej 37°C lub kaszlu, kataru, zapalenia spojówek, wysypki – nauczyciel odmówi przyjęcia dziecka do Przedszkola lub powiadomi rodziców o konieczności odbioru dziecka z placówki.

W przypadku stwierdzenia wyraźnych oznak choroby (wymienionych wyżej) w trakcie pobytu w przedszkolu, natychmiast powiadamiamy rodziców dziecka zgodnie z podaną w oświadczeniu „szybką komunikacją”. Dziecko oczekuje na rodziców odizolowani od innych dzieci w wyznaczonym pomieszczeniu (do 30 min.). Dziecko powinno jak najszybciej opuścić budynek przedszkola.

Placówka może zostać zamknięta, a wszystkie dzieci i pracownicy, a także najbliższa rodzina mogą zostać objęci 14 dniową kwarantanną. Jako placówka zobligowani będziemy do sporządzenia listy dzieci i pracowników oraz podanie jej do informacji sanepidu.

Sprawy administracyjne adresowane do dyrektora należy kierować w formie elektronicznej na adres e-maila: plastusioweosiedlent@wp.pl lub kontaktować się telefonicznie pod numer 61 44 22 681.

W przypadku wystąpienia u dziecka (uczęszczającego do przedszkola w okresie epidemii) – po godzinach pracy placówki, niepokojących objawów sugerujących zakażenie koronawirusem należy niezwłocznie powiadomić dyrektora przedszkola.

Rodzic powinien niezwłocznie zadzwonić do Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej tel. 608 659 597 lub 614420800 powiadomienie 999 albo 112 lub najbliższy oddział zakaźny tel. 61 873 90 90, oddział zakaźny dla dzieci tel. 61 859 03 36, tel. 539 524 936, tel. 504 907 994.

Placówka zapewnia niezbędne środki bezpieczeństwa, jednak nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne przypadki zakażeń.

REKRUTACJA

KOMUNIKAT REKRUTACJA

Z powodu pandemii koronawirusa,

prosimy o potwierdzenie  przez rodziców / opiekunów prawnych

drogą elektroniczną woli uczęszczania dziecka zakwalifikowanego do naszego

przedszkola  OD DNIA 21.04.2020r. DO 28.04.2020r.

Możliwość taka będzie dostępna na koncie rodzica 

w systemie NABÓR (instrukcja obsługi w załączniku w zakładce Rekrutacja),

po ogłoszeniu wyników kwalifikacji.

Ogłoszenie wyników kandydatów zakwalifikowanych 

i niezakwalifikowanych nastąpi dnia 21.04.2020r.

Elektroniczne_potwierdzenie_woli_przyjecia-instrukcja.pdf