Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

21 września Nasze przedszkolaki w kolorowym pochodzie świętowały Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, to kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 roku, odbywająca się corocznie w dniach od 16 do 22 września. Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej.

KARNAWAŁOWE BALE PRZEBIERAŃCÓW

Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbyły się oczekiwane przez dzieci bale przebierańców. W tym dniu przenieśliśmy się do WIELKIEJ KRAINY BAJEK. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu, więc obok księżniczek, wróżek, rycerzy, policjantów czy żołnierzy – komandosów pojawiły się postaci z ulubionych bajek Spider Man, Syrenka, Pikachu. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami i korowodami. Niespodzianką był „balonowy pokaz”, w czasie którego dzieci dowiedziały się co można wyczarować z balonów. Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych, chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku i pamiątkowe zdjęcia. Do domu dzieci wracały zmęczone, we wspaniałych humorach.

W przerwie karnawału – Instrumenty afrykańskie z mistrzem Amadou Fola

W czwartek 7.02.2019 odbyło się kolejne spotkanie przedszkolaków z muzyką „W rytmach gorącej Afryki”. Artyści zaprezentowali przedszkolakom afrykańskie instrumenty, takie jak Balafon, Djembe, Shekere, Kora, itp. Wszystkie instrumenty zostały wykonane ręcznie przez goszczącego w naszym przedszkolu Amadou Fola. Dzieci nie tylko poznały instrumenty, ale także miały możliwość zaprezentowania własnych umiejętności gry.

Zimowe zabawy „Pszczółek”

Zima w tym roku płata nam figle, raz jest ciepło, raz mroźno. Dlatego korzystając z jej uroku „Pszczółki” wyszły pobawić się na śniegu. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, rzucając śnieżkami do siebie, a także ulepiły bałwanka. Było mroźnie, ale wesoło i radośnie.

Wizyta świętego Mikołaja w „Pszczółkach”

Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. „Pszczółki” pracowicie przygotowały się na to spotkanie. Przedszkolaki przygotowały dla wyjątkowego gościa piosenki, tańce, a także rysunki i oczywiście ulubione przez Mikołaja pierniczki. Święty Mikołaj oprócz worka pełnego prezentów przywiózł ze sobą dużo uśmiechu i ciepłych słów. Rozmawiał z dziećmi, zadawał pytania, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczył duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła wiele radości. Mikołajowi bardzo dziękujemy i już czekamy na kolejną Jego wizytę.

Piernikowy Kiermasz w „Pszczołach”

Z inicjatywy pani dyrektor przedszkola oraz Rady Rodziców 6 grudnia odbył się w naszym przedszkolu „Piernikowy Kiermasz”. Pierniki na kiermasz upiekli rodzice przedszkolaków. Następnie dzieci własnoręcznie dekorowały upieczone pierniki. W zapakowaniu pierników także pomogli rodzice. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem i hojnością rodziców. Cały dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na modernizację przedszkolnego placu zabaw. Rodzicom bardzo dziękujemy.

„Pszczółki” i „Skrzaty” w Zakładzie Produkcji Ozdób Choinkowych w Stodolsku

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, we wtorek 20.11 „Pszczółki” i „Skrzaty” zwiedziły zakład Produkcji Ozdób Choinkowych w Stodolsku. Przedszkolacy zgłębili tajniki powstawania ozdób choinkowych. Dzieci poznały kolejne etapy powstawania ozdób choinkowych, obserwowały jak ze szklanych rurek pod wpływem wysokiej temperatury wydmuchuje się różne kształty bombek: sople, kule itp. Następnie dzieci zobaczyły jak srebrzy się bombki, maluje i zdobi. Wszystkie dzieci na pamiątkę odebrały bombkę z własnym imieniem.

Akcja „Rekord dla Niepodległej”

Dzień 11 listopada jest zawsze znakomitą okazją do okazania uczuć patriotycznych i oddania hołdu tym, którzy poświęcili dla Ojczyzny swoje życie. W dniu 9 listopada w naszym przedszkolu odbyły się uroczyste obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedszkolacy i nauczyciele przyszli dziś do przedszkola odświętnie ubrani. Dokładnie o godzinie 11:11 przystąpiliśmy do akcji „Rekord dla Niepodległej” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Cała społeczność przedszkolna śpiewając cztery zwrotki hymnu polskiego na boisku przedszkolnym uczciła tę wyjątkową rocznicę.

Wizyta policjantów w przedszkolu.

W piątek 19.10 nasze przedszkole odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Policjanci przeprowadzili z dziećmi rozmowę na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe tj.112 i 997. Ponadto policjanci uświadomili przedszkolakom konieczność jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, a także niebezpieczeństwo mogące być wynikiem kontaktu z nieznajomymi dorosłymi. Na zakończenie dzieci obejrzały radiowóz. Dzięki takim spotkaniom, dzieci będą darzyły policję zaufaniem, do której zawsze mogą zwrócić się o pomoc.

Koncert Blanki w „Pszczółkach”

W piątek 5 października w grupie” Pszczółek” odbył się niecodzienny koncert. Koleżanka z grupy- Blanka postanowiła umilić czas swoim kolegom i zorganizowała im koncert. Wykonała na keyboardzie takie hity jak: „Old Mc Donald” , „Bal u lalek”, ” Kurki trzy”.Były także zagadki muzyczne i wspólne śpiewanie dziecięcych piosenek. Blance towarzyszyła jej nauczycielka z POM- pani Katarzyna Sukiennicka. Blance i pani Katarzynie bardzo dziękujemy i już dzisiaj zapraszamy do przedszkola na kolejny koncert.