„Szkoła do hymnu”

Dzieci z Przedszkola nr 2 jak co roku wzięły udział w akcji „Szkoła do hymnu”.

10 listopada o godzinie 11:11 nastąpiło uroczyste odśpiewanie całego hymnu.

Teatr w Walizce – Pszczoły

19 maja 2022 r. grupa Pszczółki wzięła udział w Przeglądzie Małych Form Teatralnych – Teatr w Walizce. Grupa zaprezentowała przedstawienie pod tytułem „Niebieski pies”.

Gratulujemy pięknego występu.

XXV Festiwal Piosenki Przedszkolaków

16 maja w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbył się XXV Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków. Przedszkole nr 2 reprezentowali:

– Zuzanna Dymkowska – Muchomory

– Hanna Manyś – Muchomory

– Sean Ayisi – Pszczoły

Sean awansował do kolejnego okręgowego etapu konkursu.

Wszystkie występujące dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody.

Gratulujemy!

 

Konkurs plastyczny – „Wiosna wokół nas”

W przedszkolu „Plastusiowe Osiedle” odbył się wiosenny konkurs plastyczny pt. „Wiosna wokół nas”. Laureaci otrzymali nagrody, natomiast wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia.

Ogłoszenie wyników:
Grupa 3-4- latki:
I miejsce – Maksymilian Kamiński
II miejsce – Dominika Małycha
III miejsce – Marcel Lisek

Grupa 5-6- latki:
I miejsce – Marlena Szofer
II miejsce Jan Tylkowski
III miejsce Monika Kulak

Wyróżnienia : Gabriela Bączyk, Filip Laufer, Hanna Pióro, Agata Henrich, Gabriela Szadkowska.
Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy!!!

St. Patrick’s Day

Pszczółki uczestnicząc w lekcji kulturowej poświęconej Irlandii, poznały podstawowe fakty dotyczące tego kraju oraz zapoznały się z tradycjami związanymi z obchodami dnia Św. Patryka. Wysłuchały legendy o zielonym skrzacie o imieniu Leprechaun oraz poznały słownictwo i symbole tego kraju. Ciekawą i angażującą wszystkie dzieci aktywnością, było kodowanie na macie. Na podstawie usłyszanych w języku angielskim współrzędnych, przedszkolaki ułożyły irlandzką flagę. Dominującym kolorem w tym dniu był oczywiście zielony, nawiązujący do zielonej wyspy jaką jest Irlandia. Wykonanie pamiątkowych zdjęć z wykorzystaniem zielonych gadżetów i rekwizytów było zwieńczeniem całych zajęć.

Pszczółki witają wiosnę

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, grupa Pszczółek uczestniczyła w barwnym korowodzie. Przedszkolaki, trzymając w rękach kolorowe kwiaty, wstążki oraz instrumenty przegoniły zimę i radośnie powitały wiosnę. Podczas spaceru obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie, szukały oznak i zwiastunów wiosny, nazywały napotkane kwiaty, przyglądały się mijanym drzewom i krzewom, nasłuchiwały odgłosów ptaków a także wypowiadały się na temat aktualnej pogody.

Pszczółki dokarmiają ptaki

Mikołajki w Pszczółkach

WESOŁYCH ŚWIĄT