Koncert w przedszkolu.

W czwartek 4.01 odbyło się kolejne spotkanie przedszkolaków z muzyką. W tym dniu artyści Lubuskiego Centrum Edukacji Artystycznej i Koncertowej zaprezentowali dzieciom piękny hiszpański taniec- flamenco. Dzieci z zainteresowaniem oglądały pokaz tańca, a także same próbowały swoich sił w tańcu. Przedszkolacy poznali także różne ciekawostki związane z krajem pochodzenia flamenco- z Hiszpanią.

Gwiazdor w Skrzatach

W piątek 22 grudnia Gwiazdor odwiedził także Skrzaty, które obdarował kolorowymi niespodziankami.

Świątecznie spotkanie w „Skrzatach”

Na Bożonarodzeniowe spotkanie przy choince, kawie i piernikach swoich rodziców w środę 20.12. zaprosiły „Skrzaty”. Przedszkolaki z wielkim przejęciem, najpiękniej jak umiały, dostarczając wszystkim gościom niezwykłych doznań i wzruszeń recytowały wiersze, śpiewały piosenki świąteczne oraz kolędy. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły rodzicom wykonane przez siebie upominki. Czas upłynął wszystkim w miłej, świątecznej atmosferze.

PRZEDSZKOLACY CHARYTATYWNIE

Już kolejny rok nasi przedszkolacy włączyli się w przedświąteczne akcje charytatywne organizowane przez Kółko Misyjne „Mali Misjonarze” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Tomyślu i katechetkę Renatę Racz. Przedszkolacy chętnie ofiarowali słodycze dla dzieci z domów dziecka w Otorowie i Lipnicy, a także zabawki, które zostały sprzedane na kiermaszu mikołajkowym zorganizowanym w szkole. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zabawek zostaną przekazane na rzecz akcji „Ofiarujmy zabawkę dla kolegi z misji”. Przedszkolakom i ich Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie.

ODWIEDZINY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA!!!

Cały rok czekaliśmy na naszego gościa- Świętego Mikołaja i tak jak obiecał odwiedził przedszkolaków w środę 6.12. Dzwoneczki dzwoniły, renifery tupały i zanim zdążyliśmy Go zobaczyć, już Go nie było. Święty Mikołaj zostawił wszystkim przedszkolakom wspaniałe upominki. Dziękujemy!

KONCERT

W czwartek 7.12 artyści Lubuskiego Centrum Edukacji Artystycznej i Koncertowej wprowadzili dzieci w świat Walta Disneya. Najpiękniejsze piosenki z filmów oraz bajek Walta Disneya wyśpiewali przedszkolakom wokaliści muzyki operowej oraz rozrywkowej. „Król Lew”, „Pocahontas”, czy „Kraina Lodu” to tylko niektóre utwory, które usłyszeli przedszkolacy.

11 listopada

Dzieci z Przedszkola nr 2 uroczyście obchodziły Święto Niepodległości. Delegacja dzieci z grupy Skrzaty, złożyła kwiaty przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich na Placu Niepodległości.
Obchody 11 listopada nauczyły dzieci szacunku do kraju ojczystego, symboli narodowych, a także rozwinęły poczucie przynależności narodowej.

 

„Misie” i „Skrzaty” na wycieczce w Poznaniu

Dnia 17.10.2017r grupy „Misie” i „Skrzaty” były na wycieczce w Poznaniu

– Miło spędziliśmy czas na solnej plaży słuchając muzyki i odgłosów natury :szumu    fal, wiatru i śpiewu ptaków .To miejsce zachwyca wnętrzem górskiej jaskini.Powietrze jest nieskazitelnie czyste pełne mikroelementów i leczniczych pierwiastków.

 

-Zwiedziliśmy Bazylikę Matki Boskiej Nieustającej Pomocy zachwycaliśmy się              architekturą baroku

-Oglądanie koziołków na Ratuszu o godz 12.00

-Piknik na Starym Rynku

Pogoda nam sprzyjała było wspaniale.

Wycieczka na Komendę Policji.. Grupa „Skrzaty”

Dnia 10.10.2017 r. grupa „ Skrzaty” odwiedziła funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.  Mundurowi rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drodze oraz zachowaniu ostrożności podczas codziennych zabaw.  Dzieci były bardzo chętne do rozmowy, zadawały wiele pytań.

Z pewnością policjant będzie kojarzył się dzieciom jako osoba, do której można zwrócić się o pomoc.

Policjanci w Przedszkolu

Dnia 03.10.2017 do naszego oddziału przedszkolnego przyjechali policjanci. Podczas spotkania dzieci utrwaliły zasady ruchu drogowego oraz dowiedziały się jak wygląda praca policjanta. W podziękowaniu za miłe spotkanie, dzieci wręczyły swoim gościom laurki. Wspólna nauka i zabawa na długo pozostanie w pamięci dzieci.