ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE

W tym dniu radosnym, oczekiwanym,
gdzie gasną spory, goją się rany
życzymy Wam zdrowia, życzymy miłości,
niech mały Jezus w sercach zagości,
szczerości duszy, zapachu ciasta,
przyjaźni, która jak miłość wzrasta,
kochanej twarzy, co rano budzi,
i wokół pełno życzliwych ludzi.

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy
Przedszkola
nr 2 w Nowym Tomyślu

Wizyta nowotomyskich kolarzy w Pajacykach

W piątek 30 listopada grupę “Pajacyków” odwiedzili kolarze z nowotomyskiej drużyny ‘NT on BIKE’. Zaprezentowali oni dzieciom dwa rodzaje rowerów, przeprowadzili pogadankę o bezpieczeństwie jazdy na rowerze. Kolarze przedstawili niezbędne akcesoria w wyposażeniu roweru i rowerzysty. Serdecznie dziękujemy!!!

KRASNALE, SŁONECZKA i PAJACYKI śpiewają hymn Polski.

Dnia 9 listopada o godzinie 11.11 grupy „Krasnale”, „Słoneczka” i „Pajacyki” przyłączyły się do akcji ogłoszonej przez MEN i wspólnie zaśpiewały hymn Polski.

Akcja „Rekord dla Niepodległej”

Dzień 11 listopada jest zawsze znakomitą okazją do okazania uczuć patriotycznych i oddania hołdu tym, którzy poświęcili dla Ojczyzny swoje życie. W dniu 9 listopada w naszym przedszkolu odbyły się uroczyste obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedszkolacy i nauczyciele przyszli dziś do przedszkola odświętnie ubrani. Dokładnie o godzinie 11:11 przystąpiliśmy do akcji „Rekord dla Niepodległej” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Cała społeczność przedszkolna śpiewając cztery zwrotki hymnu polskiego na boisku przedszkolnym uczciła tę wyjątkową rocznicę.

Wycieczka Pajacyków na pocztę.

18 października obchodzony jest Światowy Dzień Poczty Polskiej. W związku z tym grupa przedszkolaków “Pajacyków” udała się dzień wcześniej na pocztę na os. Batorego. Przedszkolaki przygotowały listy do swoich Rodziców, które wysłały podczas wizyty. Dzieci poznały pracę urzędników pocztowych, symbol Poczty Polskiej, czerwoną skrzynkę na listy, a na zakończenie otrzymały stempel na kopercie.

Wizyta piekarza w przedszkolu.

Dnia 18 października grupę “Pajacyki” odwiedził piekarz- p. Kucz. Gość przybliżył dzieciom tajniki zawodu piekarza, przedstawił czynności jakie wykonuje I produkty, które “tworzy”. Mogliśmy zapoznać się z różnymi rodzajami mąk. Dziękujemy za poświęcony czas!

Pierwsza wycieczka Pajacyków do Parku

28 września odbyła się pierwsza wycieczka autobusowa do Parku Miejskiego im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyśl, w której uczestniczyły dzieci z grupy “Pajacyki” I “Słoneczka”. Celem wycieczki była obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie, które mają miejsce podczas nowej pory roku- Jesieni, oraz zwrócenie uwagi na poprawne zachowanie się w Parku.Przed wyjazdem w przedszkolu rozmawialiśmy również o bezpieczeństwie podczas jazdy autobusem I odpowiednim zachowaniu się podczas jazdy.

Odwiedziny funkcjonariuszy Straży Miejskiej

26 września mieliśmy przyjemność gościć w grupie Pajacyki, funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Odbyła się pogadanka dotycząca bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym zarówno w dzień jak I o zmroku. Dzieci mogły przymierzyć czapkę Straży miejskiej. Każdy maluch dostał kolorowankę I kredki a cała grupa Pajacyków otrzymała w prezencie kamizelki odblaskowe.

Odwiedziny Ratownika Medycznego

20 września mieliśmy okazję gościć w grupie Pajacyki, Ratownika Medycznego Pana Adama Polańskiego. Przybliżył nam zasady bezpieczeństwa, zaprezentował poprawne bandażowanie oraz pozycję bezpiecznego ułożenia. Podczas spotkania utrwalaliśmy numer alarmowy 112 oraz podstawowe zasady wzywania pomocy.

Świętujemy Dzień Mamy i Taty!

W dniach 22-28 maja w oddziałach przedszkolnych mieszczących się w Szkole Podstawowej nr 3, przedszkolaki z grup „Słoneczka”, „Krasnale”, „Pajacyki”, „Smerfy” przygotowały dla swoich rodziców muzyczne niespodzianki. Dzieci, z okazji Święta Mamy i Święta Taty zaprezentowały swoim rodzicom krótkie programy artystyczne, w których nie zabrakło tańców, wierszyków i piosenek dedykowanych specjalnie dla Nich,. Rodzice przy kawie i słodkościach podziwiali występy swoich pociech nie kryjąc wzruszeń i zachwytu. Wszystkim Rodzicom z okazji Ich święta życzymy spełnienia marzeń i dużo radości.