Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury

Grupa „Słoneczka” i „Pajacyki” biorą udział w projekcie czytelniczym pt. : „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa przez przedszkole we współpracy z rodzicami tj. zachęcanie do czytania w domu misiowi.

Sałatka owocowa

Dnia 8 października grupa „Pajacyki” wykonała pyszną zdrową sałatkę owocową. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce. Nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim zawierają bardzo dużo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm.

Dzień Chłopaka w Pajacykach

Świętujemy Dzień Chłopaka.Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach.W tym dniu dziewczynki wręczyły chłopcom upominki. Zaśpiewały sto lat i złożyły życzenia.Były również tańce i wspólne zabawy.

Adaptacja w grupie Pajacyki

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

21 września Nasze przedszkolaki w kolorowym pochodzie świętowały Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, to kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 roku, odbywająca się corocznie w dniach od 16 do 22 września. Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej.

Zimowo, biało

Zimowo, biało, sensorycznie… biel pod kilkoma postaciami. Pobudzamy zmysły dotyku, smaku i zapachu…

Woda

Rozwijamy ciekawość.. woda pod kilkoma postaciami…

Ścieżka sensoryczna

Ścieżka sensoryczna… tym razem z wykorzystaniem ‘darów jesieni’.

Sensorycznie

Zabawy sensoryczne to jedno z wielu ulubionych zajęć dzieci z gr. „Pajacyki”. Wyciszamy się, pobudzamy zmysł dotyku i zapachu.