Wycieczka do lasu w Porażynie

Dnia 19 października dzieci z grupy „Krasnale” i „Smerfy” wybrały się na wycieczkę do lasu w Porażynie. Na miejscu czekał leśnik z Nadleśnictwa Grodzisk, który oprowadzał dzieci po ścieżce edukacyjnej. Przedszkolaki poznały zwierzęta leśne i ich tropy, rozpoznawali grzyby jadalne i trujące, dowiedzieli się czym różnią się poszczególne gatunki drzew oraz jak odróżnić drzewo liściaste od iglastego. Dzieci pozbierały do swoich koszyczków dary jesieni: kolorowe liście, szyszki, mech, gałązki drzew oraz kawałki kory. Wycieczka do lasu była dobrą okazją do rozbudzenia zainteresowań przedszkolaków otaczającą nas przyrodą, oraz kształtowania postaw proekologicznych u tak małych dzieci.

Urodziny Kubusia Puchatka w „Krasnalach”

Dnia 16 października w grupie „Krasnale” obchodziliśmy urodziny Kubusia Puchatka. Dzieci przyniosły z domu maskotki, książeczki, puzzle oraz inne gadżety związane z przyjaciółmi Kubusia Puchatka. Dzień zaczęliśmy od malowania postaci naszego Solenizanta – Kubusia, następnie dzieci słuchały opowiadań o przygodach ze Stumilowego lasu. Nie zabrakło również tańców, gdzie przedszkolaki zamieniły w: Kubusia, który zajadał pyszny miodek, w brykającego Tygryska, skaczącego najwyżej jak się dało, w Kłapouszka, który wykonywał ćwiczenia czworakowania oraz Królika, zajadającego marchewki. Zabawy nie tylko wprawiły dzieci w świetny nastrój, ale przypomniały jak ważna w życiu jest aktywność fizyczna.

Pasowanie na Przedszkolaka

Dnia 5 października 2017 roku dzieci nowo przyjęte z grupy „Krasnale” miały swój ważny dzień – Pasowanie na Przedszkolaka . Dzieci, które miały pasowanie w zeszłym roku wspierały swoich nowych kolegów i koleżanki w tym uroczystym dniu. Wszystkie dzieci pięknie zatańczyły i zaśpiewały piosenki. Do grona prawdziwych przedszkolaków przyjęliśmy 10 dzieci. Po złożonej przysiędze, wychowawca grupy pani Katarzyna Sałbut pasowała Przedszkolaków. Życzymy dalszych sukcesów i dużo radości w przedszkolnej grupie.

Policjanci w Przedszkolu

Dnia 03.10.2017 do naszego oddziału przedszkolnego przyjechali policjanci. Podczas spotkania dzieci utrwaliły zasady ruchu drogowego oraz dowiedziały się jak wygląda praca policjanta. W podziękowaniu za miłe spotkanie, dzieci wręczyły swoim gościom laurki. Wspólna nauka i zabawa na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Koncert Muzyczny

Pierwszy w tym roku szkolnym koncert muzyczny w przedszkolu. W kilka chwil staliśmy się małymi muzycznymi odkrywcami i poznawaliśmy nietypowe instrumenty.

Dzień Mamy i Taty- KRASNALE

ROSOMAK w Liceum Ogólnokształcącym im. Kopernika w Nowym Tomyślu

W piątek 12.05.2017 nasi przedszkolacy odwiedzili Liceum Ogólnokształcące w Nowym Tomyślu, gdzie spotkali się z żołnierzami XVII Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza, którzy pokazali dzieciom sprzęt wojskowy i zaprezentowali Kołowy Transporter Opancerzony Rosomak.

Spotkanie z Policjantami i Strażą Miejską

Galeria

W tej galerii znajduje się 21 zdjęć.

Dnia 23 marca bieżącego roku do naszego oddziału przedszkolnego przyjechali policjanci. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się na drogach i podróżować samochodem. Dzieci mogły z bliska zobaczyć jak wyglądają akcesoria policyjne. Przedszkolaki wspólnie z policjantami rozwiązywały zagadki … Czytaj dalej

Przedstawienie teatralne- „Kopciuszek”

Dnia 30 marca dzieci z grup: „Krasnale”, „Pajacyki” i „Skrzaty” obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Kopciuszek” w wykonaniu młodzieży z nowotomyskiego Gimnazjum. Uczniom bardzo dziękujemy.