Spotkanie z Policją

„Jesienne przebranie”

W ramach konkursu w grupie „Krasnale” odbył się „pokaz mody jesiennej”.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

21 września Nasze przedszkolaki w kolorowym pochodzie świętowały Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, to kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 roku, odbywająca się corocznie w dniach od 16 do 22 września. Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej.

Świąteczne spotkanie z rodzicami w „Krasnalach”

Dnia 13 grudnia w grupie „Krasnali” odbyło się spotkanie świąteczne z rodzicami. Przedszkolaki zaprezentowali przedstawienie pt. „Opowieść Gwiazdki”. Dzieci śpiewały piosenki świąteczne i kolędy, tańczyły układy taneczne oraz recytowały wiersze. Po występach rodzice wraz z dziećmi uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Ich wspólnym zadaniem było ozdobienie choinek świątecznych zrobionych z szyszek. Dzieciom jak i rodzicom sprawiło to wiele radości. Nie zabrało także słodkiego poczęstunku. Małym aktorom gratulujemy wspaniałego występu.

Św. Mikołaj w „KRASNALACH”

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień 6 grudnia. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Mikołaj zostawił każdemu dziecku prezent w szatni. Krasnale otrzymały piękne, zimowe czapki, na których każdy znalazł swoje imię.

ANDRZEJKI w „KRASNALACH”

Dnia 29 listopada w grupie „Krasnali” odbyły się Andrzejki. Dzieci poznały tradycje i wróżby andrzejkowe, maczali klucze w kolorowej pianie utworzonej z barwników spożywczych. Zajęcia te sprawiły przedszkolakom wiele radości i uśmiechu.

PATRIOTYCZNY POKAZ MODY w „KRASNALACH”

Dnia 9 listopada w grupie „Krasnale” odbył się patriotyczny pokaz mody. Przedszkolaki tego dnia ubrały się odświętnie, oczywiście w barwach narodowych. Wszystkim dzieciom pokaz bardzo się podobał, zwłaszcza, że modele poruszali się jak profesjonaliści. Cały pokaz dostarczył dzieciom dużo radości i uśmiechu.

KRASNALE, SŁONECZKA i PAJACYKI śpiewają hymn Polski.

Dnia 9 listopada o godzinie 11.11 grupy „Krasnale”, „Słoneczka” i „Pajacyki” przyłączyły się do akcji ogłoszonej przez MEN i wspólnie zaśpiewały hymn Polski.

Wizyta policjantów w przedszkolu.

W piątek 19.10 nasze przedszkole odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Policjanci przeprowadzili z dziećmi rozmowę na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe tj.112 i 997. Ponadto policjanci uświadomili przedszkolakom konieczność jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, a także niebezpieczeństwo mogące być wynikiem kontaktu z nieznajomymi dorosłymi. Na zakończenie dzieci obejrzały radiowóz. Dzięki takim spotkaniom, dzieci będą darzyły policję zaufaniem, do której zawsze mogą zwrócić się o pomoc.