Smerfy odwiedziły strażaków

Słoneczka przygotowały sok marchewkowo-jabłkowy

Z myślą o witaminach „Słoneczka” zrobiły sok marchewkowy-jabłkowy. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką, jego działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Następnie kolejno podchodziły i samodzielnie wyciskały sok z marchwi i jabłek. Po skończonej pracy dzieci delektowały się jego smakiem. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był samodzielnie, bez dodatku cukru i bez konserwantów.
Dzieci zrobiły także pracę plastyczną „Marchewka”

Owocowy tydzień w Słoneczkach

Smacznie, zdrowo i kolorowo w „Słoneczkach”. W tym tygodniu rozmawialiśmy o owocach. Wszyscy wiemy, że dostarczają nam one dużo witamin, dają siłę i zdrowie. Właśnie dlatego przedszkolaki przyrządziły sałatkę owocową. Wykonały pracę plastyczną „Jabłuszka”. Ćwiczyły także motorykę małą oraz koordynację ręka-oko, dotykowe memory.

Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury

Grupa „Słoneczka” i „Pajacyki” biorą udział w projekcie czytelniczym pt. : „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa przez przedszkole we współpracy z rodzicami tj. zachęcanie do czytania w domu misiowi.

Spotkanie z Policją

„Jesienne przebranie”

W ramach konkursu w grupie „Krasnale” odbył się „pokaz mody jesiennej”.

Sałatka owocowa

Dnia 8 października grupa „Pajacyki” wykonała pyszną zdrową sałatkę owocową. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce. Nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim zawierają bardzo dużo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm.