Dzień Strażaka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka wszystkie dzieci z naszego przedszkola zostały zaproszone do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu. Podczas spotkania dzieci miały możliwość obejrzeć wozy strażackie, ich wyposażenie- widzieliśmy węże gaśnicze, nożyce hydrauliczne używane podczas ratowania ludzi oraz wyposażenie specjalnej torby do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. Oczywiście dzieci mogły wsiąść do wozu strażackiego i założyć prawdziwy hełm strażacki. Dzięki wizycie nasze przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca strażaka, jak zachować się w czasie pożaru oraz jakim sprzętem w swojej pracy posługują się strażacy. Dziękujemy za spotkanie!

Grupa pszczółki………………………………

Grupa motylki………………………………………………………

Grupa biedronki…………………………………………………………………………………